Гонконг университетінің дәрігерлері төрт ай бұрын туындаған аурудан айыққан адамның коронавирусын қайта жұқтыру фактісін дәлелдеді. Бұл әлемдегі бірінші тіркелген оқиға, деп хабарлады Art-T-HK радиосы.

Бұл сәуір айында ауруханадан шыққан 33 жастағы Гонконг бағдарламашысы. Ол осы айда Испанияға сапарынан оралғанда қайтадан инфекцияны жұқтырған. Сонымен қатар, вирустық жүктеме деңгейі айтарлықтай жоғары болды, бұл мүлдем тән емес. Дәрігерлер ақыр соңында бұл жағдай қалпына келтірілген пациенттердің денесінде вирустың әлсіз қалдықтары анықталған жағдайларға байланысты емес екенін анықтады, бұл бірнеше рет жүргізілген зерттеулер нәтижесінде оң нәтиже берді. Гонконг университетінің микробиологтары олардың генетикалық салыстыруында коронавирустың әр түрлі штамдары туралы айтылғанын анық көрсетті деп түсіндірді. Бұл ер адам вирустың мутацияланған болуы мүмкін Испанияға жақында сапары кезінде қайтадан жұқтырған деген болжам жасайды. Алайда оның қажетті иммунитеті болған жоқ. «Көбісі COVID-19-тен айыққан науқастар қайта инфекцияға қарсы иммунитет алады деп санайды. Алайда, кейбір адамдарда антиденелердің деңгейі бірнеше айдан кейін төмендейтіні туралы дәлелдер бар », - деп атап өтті зерттеу авторлары. Олар осы фактіні ескеріп, осы аурумен ауырған науқастарға вакцина егу мүмкіндігін қарастыруға шақырды.