FDA жаңа липидтерді төмендететін пероральді дәріні, яғни ампедой қышқылын (Esperion Therapeutics) мақұлдады. Оның әсер ету механизмі холестерин синтезі реакцияларының бірін катализдейтін АТФ-цитрат лиаза ферментін тежеу ​​болып табылады.

Препаратты қолдануға көрсеткіштер - гетерозиготалы отбасылық гиперхолестеринемия немесе жүрек-қан тамырлары ауруы расталған науқастарда гиперхолестеринемия, оларды статин терапиясы аясында түзетуге болмайды. Препарат статиндердің максималды төзімді дозасында мақсатты мәндерге қол жеткізе алмаған пациенттерде LDL холестеринін одан әрі төмендетеді. Бемпедой қышқылы қазіргі уақытта тек АҚШ-та мақұлданған. Препарат статиндерге қосымша тәулігіне бір рет, тамақ қабылдауына қарамастан, 180 мг дозада тағайындалады. Симвастатинмен бірге қабылдағанда соңғысының дозасы 20 мг, правастатин - 40 мг аспауы керек. Жалпы жанама әсерлердің бірі - подагра. Материалдар негізінде: